Vážení zákazníci, dovoľte, aby sme Vás informovali o vianočnej a novoročnej prevádzke e-shopu. Viac informácií nájdete TU >>>
Výškovo nastaviteľný stôl je neoddeliteľnou súčasťou každého ergonomického pracoviska. Nielenže umožňuje striedať prácu v stoji a sede, ale predovšetkým ponúka dokonalé prispôsobenie konkrétnemu užívateľovi. V našej ponuke nájdete stoly s jedným a dvoma motormi. Rozmernejšie rohové stoly sú osadené tromi nohami a s nimi spojenými troma motormi. Aké sú medzi nimi rozdiely?
Tento typ zdvíhacích stolov má pohon riešený, ako už názov napovedá, jediným motorom. Druhá strana podnože je následne poháňaná hriadeľom, ktorou je prepojená s motorom. Toto riešenie ponúka výhodu predovšetkým v podobe jednoduchšej konštrukcie a s ňou spojené aj nižšie obstarávacie ceny.
Pre niektorých užívateľov môže nevýhodou zdvíhacích stolov s jedným motorom byť nepatrne nižšia nosnosť a s ňou spojené maximálne možné zaťaženie pracovnej dosky (až 80 kg). Nižšia je aj rýchlosť polohovania, ale rozdiel je na malej dráhe oproti dvojmotorovému variantu natoľko nepatrný, že pokiaľ nie ste naozaj veľmi náročný užívateľ, bohato vám rýchlosť zdvihu stola s jedným motorom postačí.
Dva sú viac ako jeden – tak hovorí všeobecná pravda, s ktorou nemožno nesúhlasiť. To isté platí aj vo svete polohovacích stolov. O pohon dvojmotorového zdvíhacieho stola sa starajú dva samostatné motory, kedy každý je spriahnutý s jednou nohou stola, o ktorej pohyb sa stará. Vzájomnú synchróniu medzi oboma motormi potom zaisťujú pokročilé mechanizmy a ochrany, ktoré zaisťujú, že sa nohy dvíhajú vždy súčasne, rovnakou rýchlosťou.
Môžete sa teda vždy spoľahnúť na maximálnu plynulosť pohybu. Vyššia nosnosť (až 100 kg) sa môže hodiť používateľom, ktorí chcú pracovnú dosku stola viac zaťažovať. Oproti stolu s jedným motorom je nepatrne vyššia ako rýchlosť polohovania, tak aj obstarávacia cena.
Rohové výškovo nastaviteľné stoly s tromi nohami sú konštruované tak, aby zvládali väčšie zaťaženie (až 150 kg), ktoré je predpokladané už vzhľadom na väčšiu pracovnú plochu stola. O dostatočnú silu pohybu hore aj dole sa tak starajú rovno tri motory, kedy každý spolupracuje s jednou nohou stola. Čo sa týka systému fungovania, aj tu platí všetko, čo bolo povedané pri dvojmotorových stoloch.
Nakupovanie