Vážení zákazníci, dovoľte, aby sme Vás informovali o vianočnej a novoročnej prevádzke e-shopu. Viac informácií nájdete TU >>>

/Novinky a inšpirácie/Užitočné rady/Záhradné domčeky: Ako jednoducho uskladniť náradie

Záhradné domčeky: Ako jednoducho uskladniť náradie

18. 8. 2022

Čím viac nám vonkajšie počasie dovoľuje pracovať vonku, tým je potrebných aj viac vecí a náradia. Kam ale s nimi, aby ich neohrozila prípadná vlhkosť či nepozvaný okoloidúci? Máme pre Vás jednoduché a hlavne rýchle riešenie – záhradný domček. Ako ale vybrať ten pravý?
Záhradné domčeky sú praktickým, lacným a veľmi jednoduchým pomocníkom nielen na uskladnenie záhradného náradia v prípade, keď v garáži už nie je miesto, ale aj napríklad pri radových domčekoch či pri príležitostnom prespaní známych. Vhodným riešením sú aj v prípade zariadenia menšie kutilské dielne. Montáž záhradného domčeka je navyše veľmi jednoduchá. Zmontujete ho vo dvojici počas pár chvíľ. Jednoduchá je aj jeho údržba a manipulácia s ním a to všetko za príjemnú cenu.

1. Premyslite si, čo všetko bude potrebné uskladniť

Pri výbere ideálneho záhradného domčeka je dobré si v prvom kroku premyslieť, čo všetko bude potrebné v záhradnom domčeku uložiť. Bude záhradný domček slúžiť iba na uloženie ručného záhradného náradia a príslušenstva k bazénu?

Alebo tu budete chcieť umiestniť aj kosačku na trávu, záhradný traktor a bicykle? To všetko je dobré pred samotným výberom záhradného domčeka vziať do úvahy. Odporúčame myslieť aj na voľný priestor na pohyb a manipuláciu.

2. Veľkosť a výška záhradného domčeka

Akonáhle máte už predstavu čo všetko, bude potrebné uložiť, prichádza na rad rozhodovanie o samotnej veľkosti záhradného domčeka. Pri radových domoch či v prípade nedostatočného miesta v garáži odporúčame voliť menšie záhradné domčeky, ktoré nezaberú veľa miesta.
Spravidla platí, že na uloženie ručného záhradného náradia, lopát, motyky, kanvy alebo napríklad koliesok Vám postačí záhradný domček s veľkosťou 3 až 4 m2. Do záhradného domčeka s veľkosťou okolo 5 m2 potom môžete uložiť aj bicykle a objemnejšie elektrické náradie, ako napríklad záhradnú kosačku či menší traktorík.

Insert your text here

Pokiaľ nie ste obmedzení priestorom môžete naopak voliť aj rozmernejšie záhradné domčeky, tu však pozor na to, aby zastavaná plocha nepresiahla 25 m2 a od susedného pozemku bola vzdialená najmenej 2 metre – v opačnom prípade je totiž nutné zaistiť stavebné povolenie. Voľný priestor môžete následne využiť ako kutilskú dielňu alebo ako miesto na občasné prespanie návštevy.
Pri výbere záhradného domčeka myslite aj na jeho výšku, ktorá by mala byť určite väčšia ako výška európskeho typu postavy, aby sa Vám v ňom pohodlne pohybovalo.

Náš tip: Pre lepšiu predstavu akú veľkosť záhradného domčeka zvoliť, si odporúčame všetko spísať na list papiera a na štvorčekový papier nakresliť pôdorysy všetkých objemných vecí, ktoré treba uložiť.

3. Na začiatku to vezmite od podlahy

Pred tým, než začnete s montážou záhradného domčeka, je nutné si tiež pripraviť vhodnú spevnenú plochu, na ktorú záhradný domček umiestnite. Väčšina záhradných domčekov je totiž dodávaná bez podlahovej dosky.
Vhodným povrchom na zabezpečenie stability domčeka je pevná, rovná podlaha ako napr. dlažba alebo betónová podlaha, ktorá by mala nad okolitým terénom aspoň o 10 až 20 cm vyčnievať. Odporúčame tiež napríklad dláždenú terasu alebo drevenú podlahu.

Nikdy naopak záhradný domček neumiestňujte na štrk, kamene alebo na trávu – podmyla by ho voda.

4. Aký zvoliť materiál?

Pri výbere záhradného domčeka máte na výber vrátane rôznych veľkostí aj hneď niekoľko druhov materiálov. Od klasického dreva, cez zliatiny kovu, až po moderné plasty. Pokiaľ uvažujete o rýchlom a lacnom riešení odporúčame vyberať najmä z posledných dvoch variantov.
Kovové záhradné domčeky sú vyrobené z kvalitného plechu alebo ocele a vďaka tomu sú taktiež pevné a skvelo odolné proti nepriaznivému počasiu. Výhodou je aj nízka štartovacia cena, jednoduchá montáž a takmer nulová údržba.


























Plastové záhradné domčeky naopak uvítajú najmä tí, pri ktorých by bolo v záhrade umiestnenie kovového alebo dreveného nemožné kvôli vyššej lokálnej vlhkosti. Moderné plasty polyetylén a polykarbonát potom prepožičiavajú záhradnému domčeku jeho odolnosť a zároveň ľahkosť bez nutnosti kotvenia, vďaka ktorému je ľahké aj jeho premiestňovanie. Odporúčame vždy voliť plastové domčeky s kovovou konštrukciou, ktorá odolá aj silnému vetru s rýchlosťou až 150 km/h.
























































5. Ventilácia i prirodzené svetlo zaistené

Záhradné domčeky v našej ponuke sú vždy vybavené oknom, ktoré si navyše môžete umiestniť tam, kam potrebujete. Neobmedzujte sa kvôli dostatku svetla a nerozmýšľajte, či domček postaviť k stene domu, alebo do voľného priestoru. Dostatočné množstvo svetla Vás nebude limitovať. Okno si jednoducho umiestnite na pravú alebo ľavú stranu domčeka, podľa aktuálnej potreby.
V záhradných domčekoch je v mnohých prípadoch zvnútra umiestnená aj ventilačná mriežka, ktorá zaisťuje dostatočné odvetrávanie a cirkuláciu vzduchu vo vnútri domčeka. Preto sa nemusíte báť plesní alebo zrážania vody na stenách v prípade náhlych zmien teploty.

Tip na záver:Pokiaľ v záhradnom domčeku plánujete uskladniť elektrické záhradné náradie k záhradnému domčeku odporúčame dokúpiť (pokiaľ nie je súčasťou balenia) najlepšie tiež bezpečnostný cylindrický zámok. Záhradný domček tak lepšie zvládne pokusy o príchod nepozvanej návštevy.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys